دکتر داریوش دائر

English Version
العربی
تماس با ما
نقشه سایت
صفحه اصلی
پنج شنبه ٠٧ مرداد ١٣٩٥ -
صفحه اصلیتماس با مادرباره ماتعیین وقت اینترنتیموپوستتناسب انداممصاحبه هامقالات
پیوندها
کلینیک پوست و مومیکروپیگمنتیشنهایفوتراپیکاشت مومنوی مو
منوی پوست
منوی تناسب اندام
منوی انتخابی
منوی مقالات
.
آمار بازدیدکنندگان
بازديد اين صفحه : 32992
بازديد امروز : 567
کل بازديد سایت : 2558296
بازديدکنندگان آنلاین : 3
زمان بارگزاری : 0/5781 ثانیه
روش SAFER

دکترداریوش دائر- متخصص پوست، لیزر و کاشت مو- بنیان گذار روش اتوماتیک کاشت مو در ایران(SAFER)

 (Suction Assisted Follicular Extraction and Reimplantation):

روش جديدي كه از سال 2009 و به طور انحصاري انقلابي در شيوه هاي كاشت مو ايجاد كرد، روش Automatic Follicular Unit Extraction مي باشد كه براي نخستين بار در فرانسه انجام شد و با اختراع دستگاهي پيشرفته براي برداشت و كاشت مو استفاده از تكنيك مكش يا ساكشن را براي استخراج فوليكول هاي مو را امكان پذير نمود. این دستگاه عیب سیستم های قبلی را که مبتنی بر سوراخ کردن و نفوذ تا عمق 6 میلی متری پوست برای استخراج گرافت ها بود، برطرف ساخت.

در تكنيك جديد كه به نام SAFER ناميده مي شود،با استفاده از اين دستگاه فوليكول هاي مو به همان روش FIT ولي با سرعت بالا و بدون دخالت دست يكي پس از ديگري از ناحيه ي دهنده استخراج مي شوند. مزيت SAFER نسبت به FIT دستي اين است كه برخلاف آن نوك برنده و تيز پانچ به عمق پوست فرو نمي رود، بلكه پانچ هاي ظريفي كه بين 0.78 تا 1.25 ميلي متر قطر دارند، در حال چرخش و مكش همزمان وارد قسمت بالايي پوست (حدود 3 میلی متر) شده و فوليكول مو بدون كمترين آسيبي جدا مي شود.

دستگاه کاشت اتوماتیک مو - Safer

مزیت بعدی اين است كه همه ي گرافت ها در محفظه ي استريلي كه بر خود دستگاه تعبيه شده است، به طور اتوماتيك و بدون دخالت دست جمع آوري شده و پس از اتمام مرحله ي برداشت در جهت صحيح در ناحيه ي گيرنده كاشته مي شوند و اين استريل بودن و سرعت كار، دوام و بقاي گرافت ها را بالا برده و خطر عفونت و عوارض بعدي تقريباً به صفر مي رسد.

از سوي ديگر می توان به این نکته اشاره کرد که در روش FIT براي خارج كردن گرافت ها، معمولاً از پنس هاي ظريفي استفاده مي شود كه عليرغم ظرافتشان باز هم احتمال آسيب رساندن به ناحيه ي زاياي فوليكول را دارند و زمان بيرون ماندن فوليكول ها پس از برداشت از ناحيه ي دهنده نیز طولانی بوده و گاه تا چندین ساعت هم به طول مي انجامد. به همین دلیل اكثر متخصصين پيوند مو شانس آسيب رسيدن و از بين رفتن 15 تا 20% فوليكول هاي برداشته شده را با روش FIT محتمل مي دانند، حال اينكه با روش SAFER این عوارض وجود نداشته و براحتي مي توان بقاي  گرافت ها را تا 100% تضمين كرد.

 

تراکم موهای ایجاد شده پس از جراحی پیوند مو یکی از مسائلی است که اکثریت قریب به اتفاق متقاضیان کاشت مو در مورد آن حساسیت و نگرانی دارند و خواهان ایجاد تراکمی بالا و نزدیک به حد طبیعی موهای کاشته شده هستند. در روش SAFER به دلیل ظرافت پانچ های به کار رفته برای استخراج فولیکول های مو و همگن بودن فولیکول های استخراج شده و تعداد بالای گرافت های استخراج شده می توان تراکمی بسیار بالا با نمائی طبیعی در ناحیه ی طاسی ایجاد کرد و به جرئت می توان گفت تراکم ایجاد شده با این روش را نمی توان با هیچ روش دیگری مقایسه کرد.

 

در روش SAFER ناحیه ی دهنده ی پیوند با سرعت بالائی طی چند روز ترمیم شده و با گذشت 7 تا 10 روز از انجام کاشت، هیچ اثری از سوراخ های ریزی که ناشی از برداشت فولیکول های مو در ناحیه ی بانک مو (پس سر) هستند، باقی نمی ماند و به همین دلیل می توان از ناحیه ی بانک مو دو تا سه بار دیگر نیز برای ترمیم و زیاد کردن موها در نواحی مورد نظر استفاده کرد. کبودی، تورم، درد پس از جراحی و خون مردگی دور چشم ها یا پیشانی که جزو عوارض احتمالی روش های کاشت قبلی محسوب می شدند؛ به هیچ وجه در این روش وجود ندارند و فرد پس از گذشت تنها یک روز از پیوند مو می تواند مجدداً به فعالیت های روزمره خود بازگردد و مراقبت ویژه ای پس از عمل وجود ندارد.

 

دکتر داریوش دائر پس از کسب تجربه و انجام چندین جراحی پیوند مو با روش های گوناگون و با رسیدن به این نتیجه که مزایای روش SAFER استفاده از آن را در پیوند مو منطقی

می سازد، اقدام به گذراندن دوره های آموزشی و علمی مرتبط با این تکنولوژی در کشور فرانسه نمود و پس از انجام موارد متعدد پیوند مو در فرانسه و کشورهای خاورمیانه برای نخستین بار تکنولوژی کاشت موی SAFER را وارد کشور نمود و با بهره گیری از پرسنل مجرب و کارآزموده و فراهم کردن محیطی آرام و مجهز برای انجام این روش، به انجام این روش جدید برای کاشت مو بیماران متعددی پرداخت که خوشبختانه همگی این اعمال قرین موفقیت و رضایت بیمار و پزشک بوده و نتایج بسیار خوبی حاصل شده اند و هم اکنون نیز همه روزه و با تعیین نوبت قبلی مشاوره و انجام اعمال کاشت مو توسط ایشان صورت می پذیرد.

 

آدرس: پاسداران ، بوستان نهم ، نبش خیابان پایدار فرد ، پلاک 122 ، طبقه اول ، کلینیک آتیه

تلفن: 021- 22585705  -  22585609         موبایل:   09362981183

ساعت تماس: 8 صبح تا 8 شب

 


 تعیین وقت اینترنتی
 سن :
 نام و نام خانوادگی :
 جنسيت :مرد
زن
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نوع خدمات درخواستي :
 شهر محل سكونت :
 ایمیل :
 توضیحات :