دکتر داریوش دائر
English Version
العربی
تماس با ما
نقشه سایت
صفحه اصلی
شنبه ٠٨ خرداد ١٣٩٥ -
صفحه اصلیتماس با ماتعیین وقت اینترنتیدرباره ماموپوستتناسب اندام
پیوندها
کلینیک پوست و مومیکروپیگمنتیشن

کاشت مومنوی مو
منوی پوست
منوی تناسب اندام
منوی انتخابی
منوی مقالات
.
آمار بازدیدکنندگان
بازديد اين صفحه : 37752
بازديد امروز : 1773
کل بازديد سایت : 2459521
بازديدکنندگان آنلاین : 3
زمان بارگزاری : 2.1094 ثانیه
دانستنی هائی در مورد کاشت مژه

"این مطلب در شماره ی 36 روز دوشنبه 16 خرداد 1390 روزنامه ی هفت صبح چاپ شده است."

کاشت مژه طبیعی که در واقع نوعی جراحی ترمیمی و زیبائی محسوب می شود، در افرادی که به علل زیر مژه های خود را از دست داده اند، امکان پذیر است:

  • تصادفات و ضربات، سوختگی حرارتی یا شیمیائی، جراحی های گوناگون بر لبه پلک (ترمیمی، برداشتن خال یا برداشتن تومورهای خوش خیم یا بدخیم)، بیماری های از قبیل ریزش مو یا طاسی منطقه ای، لوپوس، لیکن پلان و برخی بیماری های داخلی، نوعی بیماری روان-تنی موسوم به وسواس کندن مو یا تریکوتیلومانی و بالاخره در اثر کاشت مژه مصنوعی!
  • بهترین ناحیه دهنده برای کاشت مو ناحیه ابرو است ولی در صورت نیاز می توان از موهای ظریف پشت گردن یا پشت گوشها نیز استفاده کرد. این روش باید با دقت بسیار و طی زمانی طولانی (در حد دو تا سه ساعت) و در اتاق عمل و با بیحسی موضعی صورت پذیرد و اکثر متخصصین با انجام آن به منظور زیبائی صرف و بالا بردن تراکم مژه ها یا پرپشت نشان دادن مژه ها موافق نبوده و فقط در شرایط از بین رفتن کامل یا نسبتاً کامل مژه ها به این روش متوسل می شوند. این جراحی نیز همچون جراحی های دیگر عوارضی ممکن است داشته باشد که شاید مهم ترین آنها احتمال آسیب به چشم و از دست دادن بینائی باشد.
  • اما موضوعی که اخیراً شیوع زیادی پیدا کرده است، همان کاشت مژه های مصنوعی است که با استفاده از چسب های مخصوص کاشت مژه و مژه های ساخته شده از الیاف مصنوعی انجام می شود و عوارض جدی و خطیری نیز در پی دارد که به چند مورد از آنها اشاره می شود:

1-       عفونت های مختلف باکتریائی، ویروسی و قارچی- گاهی این عوارض آنچنان شدید می باشند که ممکن است برای حفظ جان بیمار، جراح مجبور به تخلیه کامل چشم شود. 

2-       حساسیت پوست لبه پلک ها که ممکن است نسبت به چسب کاشت مژه، وازلین و یا الیاف موجود در مژه های مصنوعی ایجاد گردد. این حساسیت (اکزما) ممکن است به شکل خارش، تورم یا پوسته پوسته شدن لبه پلک خود را نشان دهد.

3-       تیره شدن لبه پلک ها

4-       ریزش مژه های طبیعی در اثر فشار و کشش یا در اثر املاح موجود در ترکیب چسب ها یا خود الیاف مصنوعی

با توجه به شیوع، شدت و خطرناک بودن عوارض کاشت مژه های مصنوعی انجام این روش به منظور زیبائی بیشتر و داشتن ظاهری جذاب به هیچ وجه توصیه نمی شود و برای آن که مصداق ضرب المثل "آمد زیر ابرویش را بردارد، چشمش را کور کرد!" نباشیم، بهتر آن است که بر وسوسه کاشت مژه های مصنوعی غلبه کنیم و در سنجش دو کفه "عوارض" و "منافع" دچار اشتباه و تصمیم گیری نادرست نگردیم.


 تعیین وقت اینترنتی
 سن :
 نام و نام خانوادگی :
 جنسيت :مرد
زن
 تلفن ثابت :
 تلفن همراه :
 نوع خدمات درخواستي :
 شهر محل سكونت :
 ایمیل :
 توضیحات :